Hlavní stránka | Kalendář turnaje | Křížové tabulky | Itinerář | Fórum ms 2001 | fórum | http://ohf.cz

Trasa z Prahy do Hannoveru

Celková délka 500 km.
Přibližná doba cesty 7 hodin.

Z Prahy vyrazíte na teplickou dálnici D8. V Teplicích nikde nesjiždějte a u Aralu natankujte nádrž, až přeteče. Pokračujete před Dubí (1000Kč obsluha za půl hodiny + 300 Kč pokoj za tutéž dobu) Vyjedete nahoru na Cínovec.
Pak se musíte nějak dokodrcat do Dresden a přes ně na sever, kde jde dálnice A4. Na ní najedete v libovolném místě a dáte se směrem na Chemnitz / Dobeln, nikoli na Bautzen / Berlin! (Pokud ano, na nejbližším sjezdu se otočte, je jich tam dost).
Po A4 jedete asi 20 km, dál odbočte doprava na A14 (směr Leipzig)
Po A14  frčíte asi 120 km pořád rovně, minete velkoměsto Leipzig a Halle a následně buďte ostražití! Dálnice A14 totiž znenadání, (bez sebemenšího varování!!) přechází v polní asfaltku a skončíte na křižovatce typu "T" bez jakéhokoliv dálkového značení.
Pokud tomuto chcete předejít, sledujte pozorně odbočení na Magdeburg / Bernburg. Skoro všechny místní auta tam odbočujou :-) Dostanete se na východoněmeckou silnici B71, která se u Magdeburgu přetransformuje na dálnici, která se napojí na A2. Ta vás dovede až do Hannoveru.

Pokud jste už skončili na zmíněném "téčku", není nic ztraceno, dokonce je to kratší! Ale důkladně se procvičíte v orientaci a přežití v necivilisované zemi :-)
Jeďte doprava na Aschersleben. Potom se snažte najít šipky na Quedlinburg, Halberstadt, Wolfenbuttel. U Braunschweigu se napojíte na A2.

Jelikož nevím, kde je v Hannoveru PreussagArena, nemohu k ní popsat cestu, ale jestli je někde poblíž Expo, najdete ji hravě podle šipek. Hannover je totiž v Německu západním :-)

Poznámka: V Německu jsou dálnice označeny písmenem A (u nás D), hlavní silnice písmenem B (u nás jen číslem) Ve Východním Německu (tzv. býv. DDR) nejsou silnice občas značeny vůbec ;-)
 

Vypracováno z vlastní zkušenosti s použitím údajů německé mapové společnosti Falk.

Mapku si můžete prohlédnout zde na Falku.